Adoptē nevis pērc – mīti par adoptējamiem patversmju dzīvniekiem


adoptē -dog

 

Ir dzirdēti daudz un dažādi mīti par dzīvnieku patversmēm un dzīvniekiem, kuri tajās mitinās. Taču patiesība ir tāda, ka gandrīz 100 procentos gadījumu tie ir tikai mīti, kuri ir izveidojušies tādēļ, ka cilvēki patiesībā nezina, kā izskatās dzīvnieku patversmes, kas tajās notiek un kādi ir šo patversmju resursi.

Viens no mītiem, kuru es dzirdu visbiežāk ir, ka šie dzīvnieki, kuri nokļūs dzīvnieku patversmēs, ir vai nu slimi, vai kaut kas ar tiem nav kārtībā. Nereti cilvēki ir iedomājušies, ka vienīgais veids, kā dzīvnieki var nonākt patversmēs ir tos savācot no ielas vai, piemēram, saimniekiem atdodot agresīvus mājdzīvniekus. Patiesība ir tāda, ka viens no vispopulārākajiem iemesliem kādēļ dzīvnieki, jo īpaši suņi nonāk dzīvnieku patversmēs ir, jo to saimnieki nav vienkārši spējīgi par tiem pienācīgi parūpēties, vienalga vai tas ir finansiālo apstākļu dēļ, vai, piemēram, kādu alerģiju vai dzīvesvietas maiņas dēļ. Ar šādiem dzīvniekiem viss ir nevainojamā kārtībā, kā rezultātā šie mājdzīvnieki ir ideāli piemēroti adoptācijai un jaunām mājām.

Vēl viens populārs mīts par patversmju dzīvniekiem ir, ka tie visi ir ļoti slimi vai tiem ir kādas kaites. Un, lai gan starp patversmes dzīvniekiem var gadīties kāds slims dzīvnieciņš, lielākā daļa šo mīluļu ir pilnībā veseli un pārcietuši rūpīgu vetārsta pārbaudi. Tādēļ nevajadzētu uztraukties par apslēptām kaitēm, vai lipīgām slimībām šo patversmes dzīvnieku vidū. Kā arī nereti dzīvnieku patversmes nodrošina bezmaksas vizīti pie vetārsta vai nopietnāku slimību gadījumā  bezmaksas ārstēšanas procedūras.

Lieta, kas ir pašsaprotama ar patversmju dzīvniekiem ir, ka bieži to vēsture īsti nav zināma. Taču tas lielākajā vairumā gadījumu tas nemaz nav slikti. Suņi un citi dzīvnieki spēj aizmirst pat ļoti traumatiskus gadījumus no savas pagātnes, ja vien tu tiem nodrošināsi mīlestības pilnu vidi un labus dzīvošanas apstākļus. Dzīvnieki nav ļaunatminīgi, tādēļ bieži vien to pagātne nemaz nebūs tik jūtama, kā tev varētu šķist.

Vēl viens visai izplatīts uzskats ir, ka dzīvnieku patversmēs ir iespējams adoptēt tikai kaķus vai suņus. Taču arī tā nav taisnība. Pastāv patversmes, kurās starp kaķiem un suņiem dzīvo arī kāmīši, putni un citi dzīvnieki. Tādēļ, ja tu vēlies adoptēt nedaudz netradicionālāku mājdzīvnieku, tad noteikti papēti sev apkārt esošās dzīvnieku patversmes un visdrīzāk tu ātri vien atradīsi vietu, kurā kaķi un suņi sadzīvo vēl ar citiem dzīvnieciņiem.

Ja tu domā par mājdzīvnieka iegādi, tad noteikti iesaku adoptēt ne pirkts savu dzīvnieciņu. Tā tu ne tikai nodrošināsi mājas dzīvnieciņam, kurš ir palicis bez tām, bet arī uzlabosi sev pašsajūtu un noteikti arī ietaupīsi naudu. Bet, ja tu šaubies par adoptāciju tikai dažu mītu dēļ, tad es varu garantēt, tie tiešām ir tikai mīti, un ikviens patversmē esošais dzīvnieciņš ir rūpīgi kopts, lielākā daļa šo dzīvnieku ir pilnīgi veseli, un tie visi ir gatavi atrast jaunas mājas.