Austumeiropas aitu suns

austrumeiropiesu aitu sunsAustrumeiropas aitu suns ir burvīga suņu šķirne, kuras pārstāvji ir ne tikai draudzīgi, bet arī ļoti strādīgi un mīļi. Būtībā šis ir ideālais suns gan kā mājdzīvnieks, gan kā sargsuns!

Šīs šķirnes suņi ir cēlušies no Krievijas, ne par velti viņu oficiālās šķirnes nosaukums ir Austrumeiropas aitu suns. Sākumā – jau no 20. gadsimta 30. gadiem – šīs šķirnes suņi tika izmantoti gan tautsaimniecībā kā palīgi darbā, gan dažādos dienestos. Bet oficiāli šķirne Austrumeiropas aitu suns tika pirmo reizi apstiprināta tikai 1964. gadā PSRS Lauksaimniecības Ministrijas Kinoloģijas Padomē, lai gan tajā laikā apstiprinātais šķirnes standarts ir mainījies – šķirne tomēr saglabājas.

Šis suns ir paliels savā augumā, virs vidēja suņa standarta, mēreni izstiepts. Viņam ir spēcīga kaulu struktūra un stingri attīstīta muskulatūra. Šīs sugas pārstāvju raksturīgās īpašības ir – melns, paliels degungals, lieli zobi ar vienā līnijā izkārtotiem dzerokļiem, mandeļveida, ieslīpi izvietotas acis, vidēja izmēra ausis ar spiciem galiem un sabulim līdzīga aste.

Spalva šīs šķirnes suņiem ir taisna, asa, un vidēja garuma. Krāsas ziņā šie suņi ir ar izteikti seglotu krāsojumu. Krāsas var būt sākot no rudas līdz pat melnai.

Šīs šķirnes pārstāvji ir draudzīgi un lojāli savam saimniekam. Sākumā viņi mēdz būt neuzticīgi svešiem cilvēkiem ar izteiktu vēlmi aizsargāt savu saimnieku, bet tieši šī īpašība viņus padara par ideāliem mājas sargiem. Tieši šīs šķirnes suņus bieži izmanto arī dažādu dienestu – policijas, muitas dienestu – vajadzībām, jo viņi ir ļoti produktīvi, neatlaidīgi, un viņiem piemīt liela vēlme strādāt. Austrumeiropas autu suņi ir arī apveltīti ar izteiktām prāta spējām un labu fizisko izturību. Viņi ir piemēroti kā mājdzīvnieki, jo labi satiek ar bērniem un citiem dzīvniekiem, tajā pašā laikā aizsargājot tos. Vienīgi jāuzmanās, lai neatstātu savu Austrumeiropas autu suni ilglaicīgi vienu vai bezdarbībā, jo pēc savas dabas viņš labprātāk strādā, un, ja to viņam neļauj, tavs mīlulis var kļūt nelaimīgs.

Iegādāties šīs šķirnes sunīti var tā teikt “pa lēto” bet visiem oficiālajiem dokumentiem, bet sākot no 250 eiro ar visiem oficiālajiem dokumentiem.