Burmas kaķis

burmas kakisŠīs kaķu šķirnes nosaukums ir cēlies no šādu kaķu  izcelsmes valsts – Burmas, kas ir štats Dienvidaustrumu Āzijā ar oficiālo nosaukumu Mjanma.

Šīs kaķu šķirnes vēsture sakņojas Amerikā 20. gadsimta 30. gados, kad kāds amerikāņu kuģa ārsts vārdā Džozefs Tomsons no Burmas uz savām mājam Kalifornijā atveda kaķeni brūnā krāsā, kuru nosauca par Vong Mau. Vēlāk šī kaķene tika sakrustota ar Siāmas runci, kura kažoks bija tumši brūnā krāsā. Tā sakrustojot šo kaķeni no Burmas un Siāmas šķirnes runci piedzima pirmais Burmas šķirnes kaķis, kur šķirne oficiāli tika apstiprināta 1936. gadā ASV. Vēlāk pēc 2. Pasaules kara pirmie šīs šķirnes pārstāvji tika aizvesti uz Angliju, tā sākot šīs šķirnes izplatību visā pasaulē.

Burmas kaķi spilgtākā iezīme ir galvas forma – tā ir apaļāka nekā citu kaķu šķirnes kaķiem ar platu pieri un piepildītiem vaigiem. Šīs škirnes pārstāvjiem ir vidēji lielas ausis, kuras ir platas pie to pamatnes, bet to gali ir noapaļoti un nedaudz noliekti uz priekšu, deguns ir plats un īss, bet acis ir ieslīpas un novietotas patālu viena no otras un to krāsa var būt sākot no dzintara krāsas līdz pat vara krāsas actiņām ar zilganzaļu vai zaļganu nokrāsu.

Miesasbūve šiem Burmas kaķiem ir vidēja, bet muskuļota ar garu un tievu kaklu, pakaļkājām, kuras ir nedaudz garākas par priekškājām un vidēja garuma asti.

Pazīme, kuras dēļ šie kaķi ir tik ļoti iemīļoti kaķu mīļu vidū, ir to savdabīgā vilniņa – tā ir īsa, bet ļoti mīksta. Krāsas ziņā tie ir brūni – silts, piesātināts brūnais tonis, kur uz krūtīm, vēdera un kāju priekšpusē tas ir gaišāks, bet uz galvas – ļoti intensīvs. Vēl šie kaķi var būt maigi, sudraboti zilpelēkā tonī, piena šokolādes brūnā tonī, pelēcīgā tonī ar nedaudz iesārtu nokrāsu, kremkrāsa tonī kā arī brūnā, zilganā vai pelēcīgā tonī ar sarkanīgu vai kremkrāsa nokrāsu.

Burmas kaķi pēc savas dabas ir ļoti komunikabli, mīlīgi, draudzīgi,  jautri un labprāt rotaļājas arī ar citiem dzīvniekiem un cilvēkiem, jo viņam ir nepieciešama saimnieka uzmanība. Tie arī ir lieliski piemēroti dzīvokļu īpašniekiem, jo tiem nav nepieciešama ļoti plaša teritorija. Taču ir jāuzmanās, lai neatstātu šīs šķirnes kaķi vienatnē uz pārāk ilgu laiku, jo viņa ātri paliek garlaicīgi.

Parasti Burmas kaķi dzīvo līdz pat 18 līdz 20 gadiem, kas vairumā gadījumu par nav pamanāms, jo šie kaķi pat vecumā mēdz izturēties tā pat kā tad, kad vēl bija kaķēni.

Burmas kaķi ar visiem oficiālajiem dokumentiem var iegādāties par sākot no 400 eiro.