Jūras cūciņa

juras cucinasJūras cūciņas ir mums visiem zināmi mājas iemītnieki, kurus parasti saimnieki tur būrīšos gluži tāpat, kā kāmīšus vai trušus. Jūras cūkas parasti ir ap 20 centimetrus garas un sver no 600 līdz 1800 gramiem, un tās vidējais mūžs ir 6 gadi tomēr labos apstākļos tās var izdzīvot līdz pat 10 gadiem un vairāk. Šie dzīvnieki savā izskatā nedaudz atgādina cūkas, jo to galvas ir nesamērīgi lielas salīdzinot ar ķermeni un kājas ir īsas. Bet jūrascūciņām atšķirībā no īstajām cūkām ir ļoti asi priekšzobi un diezgan vāja redze, bet izcila oža un dzirde. Šis dzīvnieks lielāko savu laika daļu būrī pavadīs guļot, bet savvaļā šie dzīvnieki pa dienu slēpjas lai pa nakti ietu medībās, jo tie ir zālēdāji un bīstas no plēsējiem.

Jūras cūciņas sauc šādā vārdā, jo tās tika ievestas Eiropā ar jūrnieku palīdzību, bet to izskats nedaudz atgādina spalvainu mazu cūciņu, kas tad ari savienojumā ar jūrnieku ievešanu veidoja jūras-cūka. Šie dzīvnieki pēc dabas ir mīlīgi un nav dusmīgi, kā arī bez vajadzības tie nekož un neskrāpē cilvēkiem. Kopumā jūras cūkas ir visai bailīgas un var tikt viegli izbiedētas gluži tāpat, kā bailīgi kaķi vai suņi, bet ņemot vērā, ka tās ir zālēdāji, tad tām savvaļā vēl vairāk ir jāuzmanās no plēsējiem un arī mājas apstākļos tās uzvedas visai piesardzīgi baidoties no uzmanības un uzvedoties tramīgi ja to izceļ no būrīša.

Jūras cūciņu kopšana ir ļoti vienkārša un šie dzīvnieki ir visai maz prasīgi no saviem saimniekiem, kas arī ir viņu galvenais trumpis. Tie ir mīlīgi, nekož un izturas ļoti labi pret saviem saimniekiem. Jūras cūciņai ir jāierāda guļvieta un tā var dzīvot pa visu dzīvokli vai māju, un atšķirībā no kāmjiem tā nemēģinās aizbēgt. Bet parasti tomēr tās tur lielos būros, kur ir ēdiens, guļvieta un vieta izkārnījumiem salmu vai kaķa smilšu veidolā, un vienreiz dienā tās tiek izlaista no būra izskraidīties. Tās var turēt arī ārā novietojot būri bez apakšējās daļas zālienā, tomēr tādā gadījumā bieži vien ir jāmaina būra atrašanās vieta jo cūciņai patīk ēst zāli un plēst to veidojot sev guļvietu.

Kopumā šie ir ļoti jauki dzīvnieki un ir ļoti patīkami ar tiem uzturēties vienā telpā jo tie meklējot siltumu bieži vien nāks cilvēkam klēpi vai pieglaudīsies pie sāna, un šie dzīvnieki pat iemācās atsauktie uz savu vārdu, ja tie tiek saukti no otras istabas.