Kā pareizi mazgāt suni?

sunu mazgasanaSuņu īpašnieku pienākums ir ne tikai rūpēties par saviem mīluļiem un pienācīgi tos barot, bet arī mazgāt tos tad, kad tas ir nepieciešams. Bet ir ļoti svarīgi zināt, kā to darīt pareizi.

Pirmās mazgāšanas reizes būs visgrūtākās, jo kā ikvienai nezināmai un nepazīstamai lietai, arī suņi pretosies mazgāšanai. Taču jo biežāk to darīs, jo priecīgāki viņi būs šī procesa laikā.

Sākumā ir svarīgi pienācīgi sagatavot vietu, kur tiks mazgāts suns, un nolikt visu nepieciešamo pa rokai – suņu šampūnu, dvieli, švammi jeb sūkli, iespējams pat suņu kondicionieri, ja tas ir nepieciešams. Un tad, kad viss ir gatavs, var sākt pašu mazgāšanas procesu.

Viena lieto, ko gan  nekad nevajadzētu aizmirs, mazgājot savus mīluļus, ir, ka viņu āda ir daudz jutīgāka kā cilvēku āda, tādēļ ūdens nedrīkst būt par aukstu vai karstu. Vislabāk suni ir mazgāt remdenā vai siltā ūdenī, nekad karstā.

Pirms mazgāšanas ieteicams ir izķemmēt suni, ne tikai lai nomierinātu viņu pirms mazgāšanas, bet arī lai pārliecinātos vai viņa spalvā vai uz ādas nav pušumi vai ērces, kas mazgāšanas gaitā var radīt problēmas.

Tad kad suns ir izķemmēts un gatavs vannai, vari sākt mazgāšanas procesu. Svarīgi ir arī izvēlēties piemērotu šampūnu savam sunim. Šeit vislabāk būtu konsultēties ar kādu, kurš zina vairāk par suņiem un dažādu šampūnu veidiem. Vislabākais veids, kā mazgāt suni ar speciālo šampūnu ir samitrināt viņa kažoku un tad izmantot šampūnu, sākot ar suņa galvu, un lēnām, masējošām kustībām iemasējot to suņa kažokā.

Visuzmanīgāk ir jāmazgā suņa seja, jo nevajadzētu pieļaut, lai šampūns iekļūs suņa acīs, degunā vai mutē. To vislabāk ir darīt, samitrinot mīkstu dvieli ar siltu ūdeni un uzmanīgi nomazgājot suņa seju.

Pēc tam, kad suns ir nomazgāts, pielietojot šampūnu, nozīmīgs solis ir kārtīgi šo šampūnu izskalot no suņa spalvām un nost no suņa ādas, jo, ja tas netiks izdarīts, var rasties kairinājums. Vislabāk to darīt no sākuma līdz brīdim, kad ūdens, kas notek no suņa kažoka, vairs nav ziepjains, un tad vēl vienu līdz divas reizes drošībai.

Pēc tam, kad tas ir izdarīts, aptin dvieli ap sava suņa muguru un nosusini viņu. Pārliecinies, ka arī suņa ausis ir sausas, lai tajās nerastos infekcija. Pirms un pēc slaucīšanas tu vari arī vēlreiz izķemmēt savu mīluli.

Iesaku arī pēc vannošanas atalgot savu mīluli ar kādu gardumu, šādi viņš nākamreiz zinās, ka pēc mazgāšanas procedūras viņu sagaida kaut kas garšīgs un labprātāk būs mierīgāks un izbaudīs to.

Un pēc šīs garās procedūras tavs suns būs tīrs, līdz nākamajai mazgāšanas reizei.