Kā pārvadāt suni automašīnā?

suns automašīnāSuņi ir lieliski mājas mīluļi, ne velti tos sauc par cilvēka labākajiem draugiem, taču kad jūs dodieties kaut kur, piemēram, brauciet pie radiem valsts otrā pusē, jūs, protams, vēlaties ņemt savu mīluli līdzi. Tādēļ ir vērts uzzināt labākos veidus, kā droši un ērti pārvadāt savu suni automašīnā.

Suni mašīnā parasti pārvadā vai nu bagāžniekā, kuram ir stikli kā hetčbeka vai SUV tipa automašīnām, vai, ja, piemēram, tava mašīna ir sedana tipa, tad suni pārvadā, tam sēžot un sēdekļa, bet tad iesaku iegādāties speciālus suņu sēdekļus un/ vai suņu drošības jostu, jo abi šie palīglīdzekļi liks tavam sunim justies daudz ērtāk, kā arī straujas bremzēšanas gadījumā šis sēdeklis neļaus sunim rauties uz priekšu un izkrist no šī sēdekļa.

Ja tomēr tev ir pietiekami liels bagāžnieks, kurā var pārvadāt savu suni, tad iesaku ne tikai iegādāties metāla režģi, kurš neļaus tavam sunim pārlēkt no bagāžnieka uz mašīnas salonu, bet arī uz bagāžnieka grīdas izklāt segu, lai sunim ir ērtāka pārvietošanās.

Vēl viens labs padoms ir ļaut sunim pierast pie bagāžnieka vai sēdekļa pamazām un kamēr mašīna ir izslēgta, kas nozīmē, ka sunim šī vieta jau būs pazīstama, un tam būs vieglāk brīdī, kad tiks iedarbināts motors un uzsākta kustība.

Iesaku arī nebarot suni pirms pārbrauciena ar mašīnu, jo tāpat kā daļa cilvēku, arī suņiem var kļūt slikti, tādēļ ne tikai tev, bet arī pašam sunim būs vieglāk pārciest šo braucienu.

Lai sunim nekļūtu garlaicīgi un būtu kaut kas, kas novērš tā domas no mašīnas kustības, novieto blakus sunim dažas rotaļlietas, lai tas varētu ar tām rotaļāties un izklaidēt sevi.

Ja ir paraudzēts garāks pārbrauciens ar mašīnu, tad noteikti vajadzētu apstāties ik stundu, sliktākajā gadījumā ik pa divām stundām un izstaidzināt savu mīluli, kaut vai tas ir lielceļa malā, lai tas pārāk nenogurtu. Kā arī obligāti ir jāparūpējas par to, ka viss nepieciešamais ir līdzi šī automašīnas brauciena laikā – kakla siksniņa, pavada, suņu gardumi, rotaļlietas, ēdiens un ūdens.

Lai Latvijā legāli pārvadātu suni ar automašīnu, nekādi lielie noteikumi nav jāievēro – tev līdzi ir jābūt suņa pasei un vakcinācijas apliecībai, kā arī dzīvnieka pārvadātājam ir jānodrošina, ka dzīvniekam ir ērti transportlīdzeklī, kurā tas tiek pārvadāts.

Avots: www.suni.lv