Kaķu ķemme – Kā pareizi ķemmēt kaķi

kaķu ķemmeKaķiem , kā jau lielākajam vairumam dzīvnieku ir spalvas, un nākot pavasarim, bieži vien šīs spalvas sāk izkrist , ko ka kaķa ķermenis gatavojas siltākajam laikam un atbrīvojas no biezā apmatojuma. Šīs spalvas var izkrist dabīgi un izvazāties ap visu jūsu māju, vai arī tās var izķemmēt ar speciālo kaķu ķemmi, jeb suku. Šādas ierīces ir nopērkamas ikvienā mājdzīvnieku , jeb Zoo veikalā, un atkarībā no kaķa spalvas biezuma un garuma jums būs jāizvēlas pareizā ķemme. Parasti , šo izvēli jums palīdzēs veikt veikala pārdevēju un daudz svarīgāk būs apgūt tieši pašu ķemmēšanas procesu.

  1. Vispirms ,jums jādabū jūsu mājas mīlulis viņam komfortablā pozīcijā, paglaudot viņu, vai pagaidot, kad dzīvnieks ir iemidzis vai labā omā.
  2. Ķemmēšanas procesu sāciet lēnām braucot pa kaķa muguru un skatoties viņa reakciju. Ja kaķis kļūst nemierīgs, vai sāk jums kost, tad ķemmēšana jāpārtrauc un jāturpina atkal citā reizē.
  3. Ķemmējot kaķi ik pa laikam jums nāksies iztīrīt birstīti no sakrājušajām spalvām, un jūs varat vienkārši atbrīvoties no šīm spalvām. Jo biežāk jūs tīrīsit ķemmi, jo efektīvāka tā kļūs , jo tajā būs vairāk brīvas vietas jaunām spalvām.
  4. Pēc ķemmēšanas jūs varat kaķi sacienāt ar saldumiem, lai viņš asociētu ķemmēšanu ar šiem gardumiem, un arī nākotnē vēlētos lai viņu ķemmē.

Galvenais visā šinī procesā ir uzmanība un pacietība, un bez tās nu negādīgi jūs nevarēsit atbrīvoties no kaķa liekajām spalvām.