Kaķu smiltis

kaķu smiltisJa esiet nolēmuši turēt kaķīti savā mājā vai dzīvokli, tad viena no pirmajām izvēlēm būs kaķa tualetes iekārtošanas vieta un materiāls ko tajā likt iekšā. Varbūt varētu likties, ka veikalos atrodamās visas smiltis ir vienādas, un ka var pietikt arī ar vienkāršām piemājas smiltīm, vai zāģu skaidām, un tomēr, katrai no šīm kaķu kastītes sastāvdaļām ir savu plusi un mīnusi, kurus nezinot ir ļoti grūti veikt pārdomātu un precīzu izvēli. Šodien gribu jums pastāstīt par dažiem populārākajiem no šiem paņēmieniem.

Kā jau tikko minēju Viela, jeb materiāls, ko jūs liksit kaķa tualetē ir svarīgs lēmums, jo atkarībā no jūsu izvēles, šim materiālam būs iespēja labāk, vai sliktāk uzsūkt mitrumu, sacementēt izdalījumus, mazināt smaku, nepielipt kaķim pie kājām, un visbeidzot protams arī radīt jūsu mīlulim pareizo atmosfēru, jo, piemēram, smiltis, kuras dursies tam kājās būs pavisam nepatīkamas! Pirms jebkuru kaķa kastītes smilšu iegādes jums noteikti ir jāizvērtē visi šie kritēriji, un tomēr nereti gadās arī tā, ka pat pēc visa šī darba jūsu kaķim vienkārši nepatiks smiltis, kuras jūs tam piedāvāsit un tas meklēs citu vietu, kur nokārtot savas dabiskās vajadzības. Bet neskatoties uz šo, šeit būs visplašāk izmantotās kaķu kastes vielas, un visbiežāk notiek tā, ka izvēloties vislabāko jūsu kaķis arī pie tā pieradīs!

Dabīgas

Dabīgie materiāli ir viegli izmantojami un lēti, bet ne vienmēr tas būs labākais variants jūsu mīlulim!

Piemājas smiltis – varbūt visvairāk zināmā un vis pašsaprotamākā lieta, ko likt kaķa kastītē ir piemājas baltās smiltiņas, kuras salīdzinoši labi uzsūc mitrumu, bet nedod nekādu efektu smaku mazināšanai , kā arī nedarbosies, kā cementējoša viela, kas apliptu ap fekālijām. Parastās piemājas smiltis ir vislētākais variants, bet noteikti nav vispiemērotākais, ne pašam kaķim, ne jūsu mājvietai, jo mazie smilšu graudiņi paliekot slapji nereti pielīp kaķim pie ķepām, un tiek iznēsāti pa visu māju, un dēļ tā, ka smiltis smaržu neuzsūc, tās būs diezgan bieži jāmaina , kas var aizņemt pārāk ilgu laiku no jūsu aizņemtās ikdienas.

Skaidas – parastās koka skaidas ir vēl viens lētais un dabīgais variants, kuru ,parasti, ir iespējams iegūt bez maksas, bet šis materiāls arī noteikti nav pats labākais, jo lai, gan tas labi uzsūc mitrumu, tās tomēr var būt par asu jūsu mājdzīvnieka ķepām, un arī var tikt iznēsātas pa visu mājokli. Koka skaidas parasti ir lēti iegūstamas jebkurā kokapstrādes rūpnīcā, vai galdniecības darbnīcā, un koka dabīgā smarža būs labs smaržas maskējums kaķa urīnā esošajam amonjakam, bet , kā jau minēju, jāuzmanās no tā, ka kaķis var savainoties vai iznēsāt šo materiālu pa māju, kad tas pielīp pie ķepām.

Papīru atgriezumi, vai avīzes – Šis ir viens no agrākajos laikos visbiežāk izmantotajiem materiāliem, jo agrāk avīzes sūtīja visi, un tās tāpat nebija kur likt, un tā kā avīze labi uzsūc mitrumu, tad šis materiāls tika veiksmīgi izmantots kaķu kastītēs. Parastas avīzes var būt kā labs pamats, ko likt zem cita materiāla, kas sasūks visu mitrumu, kas tiks cauri smiltīm, bet ja vēlaties izmantot tikai papīru, tad visticamāk vajadzēs izmantot papīra skaidas, jeb strēmeles, kuras paliek pāri pēc paīru iznīcināšanas.

Mākslīgas

Mūsdienās ļoti lielu popularitāti ir guvušas mākslīgās smiltis, un tās tiek ražotas no dažnedažādiem materiāliem un dažādos veidos, kas tieši paredzēti kaķu kastītēm ņemot vērā visus smaržas, uzsūkšanas un cementēšanas aspektus.

Koka skaidu granulas – Koka skaidu granulas ir līdzīgs materiāls parastajām koka skaitām, bet tās ir vēl papildus apstrādātas, lai izveidotos granulas, kas nav tik asas, un kurām ir pievienoti vēl daži elementi, labākai mitruma uzsūkšanai, smaržu samazināšanai un cementēšanas funkcijām. Kokskaidu granulas ir lielākas par zāģu skaidām un tās nelips pie minča ķepām un netiks iznēsātas pa māju, bet to cena būs lielāka nekā vienkāršu skaidu iegūšana no kādas kokmateriālu darbnīcas.

Silikona smiltis(granulas) – Silikona granulas ir viens no jaunākajiem un modernākajiem materiāliem, kas tiek izmantots kaķu tualetes ierīkošanā, un šīs granulas ir vieglas, uzsūc milzum daudz mitruma, un tās ir pietiekoši lielas, lai netiktu izvazātas pa visu māju. Šāda tipa kastītes materiāls ir salīdzinoši lēts, un to iespējams iegādāties jebkurā ZOO veikalā, bet dēļ tā, ka tas nav dabīgs materiāls kaķim var īpaši tās nepatikt. Šīs silikona granulas uzsūcot mitrumu var čirkstēt, jo tajās notiek ķīmiska reakcija, un liela nelaime ir tā, ka kastīte bieži jātīra, jo šīs granulas parasti nav smaku absorbējošas, un ja tām ir vēl cita veida piedevas, tad kopējais maisījums sanāk diezgan padārgs. Silikona granulas ir arī vieglas un radīs nepatīkamu skaņu kastītē, kas var izbiedēt kaķi, kad tas kašājas, un arī pamodināt jūs, ja kaķis nokārtojas nakts laikā. Šīs granulas arī nedrīkst mest podā, jo tās var radīt aizdambējumus!

Nātrija benzonāta granulas – Nātrija benzonāta granulas ir dabīgs materiāls, kas sastopams mālainās vietās, un granulas, veidotas no šī materiāla, spēj labi uzsūkt mitrumu un absorbē smaržas. Šāda veida granulas nereti tiek lietotas ilgākos termiņos, un tās var mainīt retāk ,jo pēc nokārtošanās šis materiāls aplīp ap izkārnījumiem un sacementē, veidojot objektus, ko viegli izmest nemetot ārā visu kastītes sastāvu. Šāda veida granulas ir lētas, viegli lietojamas un arī dabīgas un vienīgais trūkums ir tāds, ka tās nedrīkst likt tualetes podā, bet kopumā tās labi absorbē gan mitrumu gan smakas, tās neiznēsāsies pa visu māju, kā arī tās ir cementējošas un viegli lietojamas.