Mājdzīvnieku trenažieri

Aptaukošanās un liekais svars ir ne vien mūsdienu cilvēku problēma, bet arī to mājdzīvnieku problēma. Arī dzīvniekiem mēdz būt dažādas ar aptaukošanos saistītas slimības, nepietiekama fiziskā aktivitāte, kā arī nepareizs un neveselīgs uzturs, kas laika gaitā var izraisīt mājas mīluļa pakāpenisku pieņemšanos svarā, kas savukārt var novest pie citām veselības problēmām. Bet varbūt jūs vienkārši vēlaties, lai jūsu mājdzīvnieks uztur sevi labā fiziskajā formā? Lai risinātu šīs veselības problēmas, cilvēki ir pievērsušies arī mājdzīvnieku trenažieru izgudrošanai un ražošanai.

Ir izgudrots, taču plašam sabiedrības patēriņam vēl nav pieejams, kaķu trenažieris. Kaķu trenažiera pamatā ir cilindra veida kaķu barotne, kura ir izcaurumota un iekārta griešanas mehānismā. Izcaurumotajā cilindrā ir ielikta kaķu sausās barības graudiņi un, lai tos dabūtu laukā no cilindra un noēstu, cilindrs ir jāgriež. Ja kaķis būs izsalcis un viņa vienīgais barības avots būs šī cilindra veida barotne, kaķim nekas cits neatliks kā nodarboties ar cilindra griešanu, lai dabūtu laukā barības graudiņus. Šim kaķu trenažierim ir divas pozitīvas īpašības, kas palīdz cīnīties ar lieko svaru – pirmkārt, kaķis barību ēd daudz lēnāk un mazāk, ļaujot iestāties sāta sajūtai vēl “vingrošanas” procesā, otrkārt, kaķis, lai iegūtu barību, ir spiests fiziski nopūlēties, kas veicina kaloriju sadedzināšanu.

Šķiet, ikviens ir redzējis daudz un dažādus video, kuros mājdzīvnieki izmanto cilvēka trenažieri – skrejceļu. Vērīgi cilvēki ir pamanījuši, ka mājdzīvnieki ar interesi, prieku, labpatiku un, galvenais, brīvprātīgi izmanto šos trenažierus, un ir izveidojuši šāda trenažiera prototipu arī mājdzīvniekiem. Tā darbības princips ir tieši tāds pats kā cilvēku trenažierim – ir jāskrien pa skrejceļu, tiekot līdzi tajā iestatītajam ātrumam, tādējādi patērējot enerģiju un veicinot kaloriju sadedzināšanu. Jāuzsver, ka šis trenažieris ir piemērots jebkuram mājdzīvniekam, ja vien viņam tas interesē un padodas.

Vēl ir pieejams trenažieris, kas atgādina lielu kāmja vai jūrascūciņas skrejriteni. Šis trenažieris gan vairāk ir piemērots un, cik novērots, interesē kaķiem, taču kāpēc gan lai to neizmēģinātu arī, piemēram, suns?

Jāpiemin, ka abu aprakstīto trenažieru jēga slēpjas ne vien kaloriju sadedzināšanā, bet arī muskuļu veidošanā un asinsrites sistēmas nostiprināšanā, kā rezultātā uzlabojas vielmaiņa un vispārējais veselības stāvoklis.

Ja vien jums rūp sava mīluļa veselība, izvērtējiet tās stāvokli un apdomājiet, vai kāds no šiem trenažieriem nav jāiegādājas arī jums!