Papagailis kā mājdzīvnieks

papagailisVisbiežāk cilvēki par mājdzīvniekiem izvēlas suņus, kaķus vai kādu grauzēju, piemēram, kāmīti vai šinšillu, taču ir cilvēki, kuri savās mājās tur nedaudz netradicionālāku mājdzīvnieku – papagaili – un uzskata to par lielisku mājdzīvnieku. Bet vai tā tiešām ir, vai tomēr tev vajadzētu padomāt, pirms tu iegādājies papagaili, varēsi uzzināt šajā rakstā.

Sabiedrībā ir populārs pieņēmums, ka papagaiļi ir mierīgi, cēli un mīlīgi mājdzīvnieki, Taču patiesībā, pat tie papagaiļi, kuri tiek turēti būros, jo projām ir samērā mežonīgi. Papagaiļa dziesma, jeb būtu jāsaka kliedziens ir ļoti skaļš, kā ne kā brīvē – to īstās mājas ir lietusmežu džungļos – tiem ir jāsasaucas ar citiem papagaiļiem lielā attālumā. Dažu papagaiļu sugu balss ir ļoti, ļoti skaļa un satricinoša, kas īpaši dzīvokļos dzīvojošajiem var radīt virkni problēmas gan pašiem papagaiļu saimniekiem, gan to kaimiņiem.

Lai gan papagaiļi pēc skata ir tiešām skaisti dzīvnieki ar savu krāšņo spalvu, to īpašniekiem ir jāuzmanās no papagaiļa knābja, kas ir ļoti ass, jo ir paredzēts ne tikai pārtikas uzņemšanai, bet arī ligzdu būvei un pat riekstu čaumalu atvēršanai. Un, lai gan parasti papagailis vienkārši tāpt neuzbruks vai neknābs, ja tas tiek nobiedēts vai jūtas apdraudēts, tas var ar savu knābi izraisīt nopietnus ievainojumus cilvēkiem vai citiem dzīvniekiem.

Lai gan papagailis tiešām ir ļoti inteliģents un jūtīgs pret citu emocijām un darbībām, ja tas tiek apmācīts nepareizi, vai arī dzīvo tam nepiemērotā vidē un tas netiek pienācīgi apkopts, papagailis var kļūt vardarbīgs un agresīvs, kā arī tas var atstāt paliekošas sekas uz paša putna veselību.

Vēl viena nepatīkama patiesība par papagaiļiem ir, ka tie, ja palaisti brīvi lidot, var radīt tavam īpašumam – mēbelēm, tehnikai – nopietnus bojājumus, kas būs jālabo vai jāsavāc un kas noteikti nebūs patīkami darīt.

Kā arī parastais papagaiļu dzīves ilgums ir no 20 līdz pat 85 gadiem, tā kā pirms papagaiļa iegādes noteikti izsver visus plusus un mīnusus un apdomā kārtīgi, vai tu esi gatavs uzņemties atbildību par šiem skaistajiem, taču nedaudz mežonīgajiem putniem.