Pretblusu līdzekļi

blusasBlusas, kā jau zinām daudziem mājdzīvnieku īpašniekiem ir viens no biežāk sastopamajiem parazītiem, kas sastopams gan Kaķiem gan Suņiem un arī citiem mājdzīvniekiem, un tādēļ, ka blusas nav viena dzīvnieka parazīts, bet spēj pārvietoties no vienas dzīvnieku sugas uz citu, tās ir vēl jo vairāk bīstamas.
Blusas pašas ir mazi plakani parazīti, kas ir aptuveni no 0.3 līdz 2 milimetru lielumā, ar plakanu ķermeni, lai būtu vieglāk mitināties uz dzīvnieka ķermeņa vai arī jūsu dzīvoklī, vai mājā starp mēbelēm vai grīdas spraugās. Interesanti un noderīgi zināt ir to, ka blusas visu dzīvi nedzīvo uz dzīvniekiem, bet tās nokļūst tur tikai brieduma stadijā, kad gatavojas dēt oliņas, un tādēļ, ka asinis ir labs barības avots, tad blusas izmitinās uz dzīvnieku ķermeņiem, lai gatavotos oliņu dēšanai. Visi pārējie dzīve cikli blusām notiek nost no dzīvnieka ķermeņa un tajos ietilpst oliņas dzīves cikls, izšķelšanās, iekūņošanās un pēc tam pieaugušas blusas stāvoklis, ko mēs arī visvairāk redzam. Izņemot pieaugušo stadiju visās parējās stadijās blusas ir baltā jeb caurspīdīgā krāsā un tās pamanīt ir gandrīz neiespējami, bet pieaugušu blusu pamanīt uz dzīvnieka ādas paverot mazliet spalvas ir diezgan vienkārši.

Mūsdienās pieejami ari daudz un dažādi līdzekļi mājdzīvnieka atblusošanai, un es centīšos apkopot tos visus, vai lielāko daļu no tiem:

Pretblusu siksniņa

Nav nozīmes, vai jums ir kaķis, vai sums un abiem dzīvniekiem vienīgais veids, kā noteikt, vai tiem spalvās iemitinājušies šie parazīti ir pavērot apmatojumu uz kakla, vai ap astes un muguras reģionu līdz jūs varat ieraudzīt ādu. Kad esat nonākuši tik tālu jums jāuzmeklē mazi melni punktiņi, un ja jums paveicas, jūs varēsit saskatīt, kā tie kustās, un tad šī ir skaidra pazīme par parazītiem, bet ja tie nekustas, jūs varat izņemt vienu no šiem melnajiem punktiņiem un saspiežot ar nagu to uz kādas salvetes pabaudīt, vai tā ir blusa, vai vienkārši gruzis. Visbiežāk saspiežot blusu, no tās uz salvetes paliks sarkans pleķis, jeb izsūktās dzīvnieka asinis, kas arī tad ir indikators, ka jūsu mājdzīvniekam vajadzīga atblusošana.

Pretblusu šampūns

Šampūni, kas radīti tieši blusu nomērdēšanai, vai atbaidīšanai ir visai iedarbīgs līdzeklis, ja jūsu dzīvniekam ir liels skaits šo kaitēkļu, bet šie šampūni pēc to lietošanas nepasargā dzīvnieku no jauniem parazītiem, un ir būtībā domāti tikai atblusošanas procesa iesākšanai.

Pretblusu pilieni

Pilieni būtībā ir blusu atbaidīšanas vai nogalināšanas līdzekļu koncentrāti, kurus parasti iespējams uzpilināt uz dzīvnieka ādās, un tie vainu iesūcas ādā vai izdala smaržu kas atbauda blusas, bet visbiežāk tieši tiek lietoti pirmie. Pēc pilienu lietošanas dzīvnieku nedrīkst mazgāt vairākas dienas, un jāizvēlas noteikti ir pats piemērotākais pilienu veids, jo ir gan preventatīvi, gan atbaidoši un arī iznīcinoši veidi, un atkarībā no tā, ko vēlaties darīt ir dažādas izvēles.

Pretblusu siksniņa

Pretblusu siksna ir visizplatītākā un vieglākā atblusošanas metode, bet siksnas arī ir dažādas un ar dažādām iedarbībām. Būtība ir divu veidu siksnas, kas ir atbaidošās un indējošās, un atkarībā no tā, ko vēlaties darīt jums jāizvēlas pareizais veids. Bet pirms siksnas izmantošanas vajadzēt jūsu dzīvnieku apstrādāt ar kādu no atrās iedarbības līdzekļiem, lai lielākais vairums blusu jau būtu pazudušas. Šādas siksnas darbojas no dažiem mēnešiem līdz pat pus gadam bet tās nedrīkst būt pārāk cieši klāt dzīvnieka ādai jo var to kairināt un radīt citas komplikācijas.
Pretblusu pulveris

Pretblusu pulveris ir vēl viens samērā iedarbīgs veids, kā atbrīvoties no blusām un tas ir vienkāršs balts pulveris, kas jāiesmērē bet jāiebirdina visā dzīvnieka apmatojumā. Lai gan šis ir iedarbīgs vairs, un darbojas vairākas dienas, kurās nogalina visas blusu attīstības stadijas, tomēr dzīvniekiem ar mazu apmatojumu to būs grūti uzziest, un tas var nosmērēt gan jūsu drēbes gan mājokļa mēbeles un grīdas.

Pretblusu aerosols

Airsols iespējams ir vieglākais veids, kā iznīcināt blusas uz jūsu mājdzīvnieka, jo jums, tāpat, kā dezodorantam nepieciešams vienkārši appūst jūsu dzīvnieku un blusas momentāni pazudīs. Airsolu nepieciešams uzpūst uz visa dzīvnieka apmatojuma, bet tas nedrīkst iekļūt acīs un pretblusošanas apstrāde jāveic divas reizes mēnesī!

Raksts sagatavots ar www.kredits247.lv palīdzību, un šis ātro aizdevēju salīdzināšanas portāls piedāvā jums salīdzināt labākos ātros kredīts, jo ātrie kredīti ir labs veids, kā saņemt ātri naudu, ja tā aptrūkusies.