Slavenākie dzīvnieki pasaulē

Cauri laikiem no vēstures ir zināmi vairāki slaveni dzīvnieki, kuru pieminekļus un slavinājumu rakstus varam lasīt vēl šodien, tomēr laiki mainās un pasaules slavu iekaro arī citi dzīvnieki, kuri, pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, ir ieguvuši strauju atpazīstamību visā pasaulē. Cik noturīgu slavu? Tas gan ir cits jautājums. Turpinājumā tiks uzskaitīti šī brīža pasaules slavenākie dzīvnieki, kuru slava ir noteikta, balstoties uz biežumu, cik šie dzīvnieki ir pieminēti vai atspoguļoti masu medijos.

Heidija – šķielējošais oposums

Šķielējošais oposums Heidija mitinās Leipcigas zoodārzā Vācijā. Heidija ir viens no šī brīža pasaules slavenākajiem dzīvniekiem, jo, piemēram, Heidijas Facebook kontā pašlaik ir vairāk kā 40 tūkstoši oficiāli reģistrētu fanu. Pirmo slavas vilni Heidija baudīja brīdī, kad viņas fotogrāfija tika publicēta žurnālā Bild, un kopš tā brīža Heidijas popularitāte nav atkāpusies. Jāpiemin, ka pie Heidijas īpašā izskata ir vainojami viņas iepriekšējie saimnieki, jo tie Heidiju barojuši ar nepiemērotu barību, kuras dēļ tai sākušas šķielēt acis.

Knuts – polārlācis

Berlīnes talismans – polārlācis Knuts dzimis 2006. gada 5. decembrī, tomēr uzreiz pēc piedzimšanas viņa māte no mazā Knuta atteikusies, tāpēc viņu savā paspārnē paņēma un uzaudzināja Berlīnes zoodārza darboņi. Sākotnēji dzīvnieku aizstāvji iestājās par to, lai lācēnu nemocītu, bet gan vienkārši iemidzinātu, tomēr vairākums sabiedrības aktīvi pievērsās Knuta aizstāvībai, izvēršot pat masu demonstrācijas un izveidojot īpašu masu kustību “knutomāniju”. Lācēns izauga par polārlāci Knutu un kļuva par Berlīnes simbolu, piesaistot neskaitāmu tūristu masas un finanšu līdzekļus. Tomēr pēc 5 gadiem, 2001. gada martā Knuts aizgāja aizsaulē. Par lāci Knutu ir izveidota arī īpaša dokumentālā filma.

Nilss Olafs – imperatorpingvīns

Nilss Olafs ir karaliskais pingvīns, kurš dzīvo Edinburgas zooloģiskajā dārzā, Skotijā un kurš kopš 1973. gada ir Norvēģijas karaliskās gvardes vecākais seržants. Šis nav vienīgais imperatorpingvīna Olafa amats, jo 2008. gadā ar Norvēģijas karaļa Haralda V atbalstu viņš tika iecelts bruņinieka kārtā. Pingvīna vārda izcelsme ir saistīta ar iepriekšējo Norvēģijas karali, kuru arīdzan sauca Olafs V.

Šreks – Jaunzēlandes aita

Šreks ir kastrēta vīriešu kārtas aita, kura dzimusi 1996. gadā, bet mirusi 2011. gadā. Šreks dzīvoja Jaunzēlandē un savu slavu izpelnījās 2004. gadā, kad tai 6 gadus pēc kārtas neizskaidrojamā veidā bija izdevies izvairīties no vilnas apcirpšanas. Jaunzēlandē pieņemts aitas apcirpt vienu reizi gadā, bet Šrekam bija izdevies no tā izsprukt, gadiem ilgi slēpjoties tumšās un dziļās aizās un kalnu alās. Kad 2004. gadā Škreks beidzot tika notverts un 20 minūšu laikā apcirpts, no tā ieguva 27 kilogramus vilnas, no kā iespējams pagatavot vilnas apģērbu aptuveni 20 cilvēkiem.

Neapmierinātā zivs – lāse

Zivs – lāse jeb Psychrolutes marcidus, kas Austrālijas un Tasmānijas apvidū mitinās 600 – 1200 metru dziļos ūdeņos, nereti tiek saukta par neglītākajām zivīm pasaulē, jo to izskats, maigi izsakoties, nav pievilcīgs. Kā skaidro zinātnieki, zivs neglītais izskats ir skaidrojams ar faktu, ka acu starporbītu telpa tai ir platāka nekā pašu acu diametrs. Bet, ja jāizsakās vienkāršāk un saprotamāk, šī zivs neizskatās pēc zivs, bet gan pēc troļļa, kādus tos parasti attēlo kinofilmās un multiplikācijas filmās.

Ags – neglītākais suns pasaulē

Nav noslēpums, ka visā pasaulē periodiski norisinās neglītāko suņu konkursi, tomēr visu laiku favorīts un laureāts ir bijis suns vārdā Ags, kurš pēc miesas uzbūves ir kārns, mūždien izvalbītām acīm, kā arī šķību žokli. Sava izskata dēļ suņuks lielu daļu savas dzīves pavadīja dzīvnieku patversmē, bet laimīgā kārtā atradās ģimene, kas suņa raksturu vērtēja augstāk par tā izskatu, un tagad Ags ir kļuvis par vienu no četriem ģimenes locekļiem.

Pauls – pravietiskais astoņkājis

Astoņkājis Pauls savu pravieša slavu izpelnījās, pareizi prognozējot Dienvidāfrikā notikušā Pasaules kausa futbola spēļu iznākumu. Neilgi pēc sava slavas gājiena 2,5 gadu vecumā Pauls nomira, tomēr vēl līdz šai dienai astoņkājis tiek uzskatīts par ievērojamu personu un slava viņu nav pametusi arī pēc viņa nāves.

Nīgrais kaķis – Tarda

Nīgrā kaķa slava runā pati par sevi – kaķenītes Tardas mūždien nīgrā sejas izteiksme ir galvenais, kas to ir padarījis par pasaules slavenāko kaķi. Vēl viennozīmīgi ir jāpateicas arī kaķenes saimniecei, kura pirms vairākiem gadiem izveidoja interneta vietni grumpycats.com, kurā publicēja Tardas komiskās fotogrāfijas un video. Kopš tā brīža kaķenes saimnieces telefons sāka nepārtraukti zvanīt, aicinot nīgro kaķi piedalīties dažādās reklāmās, TV šovos, filmās un vēloties Tardu attēlot arī uz grāmatām un suvenīriem. Tas viss, protams, par attiecīgu samaksu. Jau pirmo savas slavas gadu laikā kaķene savai saimniecei nopelnīja 100 miljonus ASV dolāru, kas ir vairāk nekā pelna daža laba Holivudas zvaigzne. Jāpiemin, ka nīgrajam kaķim nu ir izveidota arī sava filma.