Sūņu barība

suņu barībaSuņu barība, tāpat, kā kaķu barība ir ēdiens, kas tieši piemērot suņu barošanai, un sastāvā satur visus tiem nepieciešamos vitamīnus , aminoskābes un taukvielas, un dod jūsu sunim pilnu enerģijas devu visai dienai. Suņu barība, kas tiek komerciāli pārdota veikalos nāk daudz un dažādos variantos, un katrai suņu šķirnei tiek ražota savādāka barība, bet kopumā, tāpēc, ka suņi ir pēc dabas gaļēdāji viņiem ir nepieciešami gaļas vai gaļas izstrādājumu ēdieni, un dēļ asajiem zobiem ir nepieciešama arī cieta barība, šo zobu trenēšanai un paša suņa priekam un veselībai.

Suņu kaloriju nepieciešamība

Suņiem, tāpat , kā cilvēkiem ir dažādi fiziskie stāvokļi un šie tāpat , kā citi faktori nosaka suņa diena nepieciešamo kaloriju, jeb enerģijas devu. Šīs kaloriju skaits var atšķirties maziem suņiem, tāpat, kā lielākiem, un to pat var ietekmēt vieta, kur suns atrodas, gadalaiks un suņa vecums. Un tomēr viduvējais kaloriju daudzums, ko suņiem vajag ir kaut kur 40-100 kalorijas dienā. ja mēs ņemam vidējo 70, tad vara apskatīt, kāds ir suņa kilogramu un kaloriju skaita nepieciešamības grafiks:

1 Kg – 70 Kcal

2 Kg – 140 Kcal

3 Kg – 210 Kcal

4 Kg – 280 Kcal

6 Kg – 420 Kcal

7 Kg – 490 Kcal

8 Kg – 560 Kcal

9 Kg – 630 Kcal

10 Kg – 700 Kcal

20 Kg – 1400 Kcal

40 Kg – 2800 Kcal

80 Kg – 5600 Kcal

Kā redzams pēc šī grafika, tad suņiem ir daudz lielākas enerģijas nepieciešamība uz katru kilogramu, salīdzinot ar cilvēku, un tāpēc arī dažreiz liekas, ka mūsu sums ēd vairāk, kā mēs!

Sausā barība

Sausā barība, kā jau zinām ir lētā un viegli izmantojama, bet tajā ir tikai 5%-10% ūdens, un tas nozīmē, ka jums būs jādod jūsu mīlulim arī daudz ūdeni. Sausajā barībā ir arī daudz mazāk vitamīnu un citu sunim vajadzīgu lietu un tas nozīmē ,ka jums būs vajadzīgs dot jūdu mīlulim vitamīnus. Bet sausā barība ir tirgus līderis ar vairāk, kā astoņiem miljardiem pārdoto preču 2010 gadā. Sausā barība ir lēta, ērta un tādēļ arī tā dominē suņu barības tirgu.

Slapjā barība  

Slapjajā barībā jūs dabūjat daudz vairāk dažādus minerālus un vitamīnus, un suņiem lielākajā vairumā labāk arī patīk šī barība. sausajā barībā jūs sniedzat savam sunim ēdienu, kas daudz vairāk atgādina gaļu, ko viņam instinkti liek meklēt un ēst. Slapjā barība r arī salīdzinoši vieglāk uzturēt, kā īsta gaļa, un tā visai noteikti ir lētāka, par tīru gaļu, kādu tad jūsu sunim arī vajadzētu dot. Slapjā barība ir lētāka par dabīgajiem produktiem, bet tā ir dārgāka par sauso barību un tāpēc arī mazāk izmantota.

kraukšķis

Suņu kraukšķi jeb kaulam līdzīgie graužamie objekti ir  veidoti tā, lai sunim būtu iespēja patrenēt savus zobus, iztīrot smaganas, bet vienlaikus arī ļaujot saņemt kalorijas. Kraukšķi nav domāti ikdienas suņa ieteicamās diētas sastāvā, bet var būt, kā našķis, vai dāvana jūsu mājdzīvniekam.