Suņu svilpe

sunu svilpeSuņu, jeb dzīvnieku svilpe ir virsskaņas svilpe, kas izdala skaņu augstāku par cilvēkam dzirdamajiem toņiem, kuru var sadzirdēt tikai dzīvnieki, kā suņi un kaķi. Šāda tipa svilpe tika izgudrota 1876 gadā, kad Franciss Galtons mēģināja eksperimentēt ar to, kā atšķiras cilvēku un dažādu dzīvnieku uztveramās skaņas frekvences. Pēc eksperimentiem tika noteikts, ka vidējam cilvēkam skaņas, ko viņa ausis ir spējīgas uztvert ir no 20 Herciem līdz 20 Kilo-Herciem, bet dažādiem dzīvniekiem šis skaņu diapazons ir daudz lielāks. Suņiem, piemēram, šīs augšējais skaitlis ir divreiz lielāks nekā cilvēkiem un ir 45 kHz, bet kaķiem tas ir vēl lielāk un mēdz pat sasniegt 55 kHz, un tas nozīmē, ka abi šie mājdzīvnieki var sadzirdēt skaņas plašākā diapazonā, un dēļ šī iemesla arī ir iespējams izveidot šāda veida svilpes, kas izdod skaņu tikai dzīvniekiem dzirdamajā virsskaņas frekvencē. Tas, kāpēc dzīvniekiem ir šādas maņas vēl nav pilnībā pierādīts, bet patreizējā teorija nosaka to, ka dzīvnieki šādu prasmi ir izveidojuši, lai spētus sadzirdēt mazo kāmju, susuru un citu mazo zvēru pīkstienus, jo tas senajos laikos ir bijis labs medījums.

Suņu un kaķu svilpes var tikt izmantotas abu mājdzīvnieku trenēšanā, un tās var būt daudz labākas nekā parastās skaņas svilpes, jo pie nemitīgas trenēšanas diezgan ātri šī svilpšanas skaņa apniks, tomēr ar šāda veida virsskaņas svilpi skaņa, ko jūs dzirdēsit būs neliela šņākoņa, tomēr sunim tā būs gluži, kā parastā svilpe. Šādi iespējams trenēt dzīvniekus dažādām disciplīnām, kā arī vienkārši pareizi uzvesties, vai nākt pie saimnieka.

Svilpes ir dažādas un to cenas arī ļoti atšķiras, tomēr visvienkāršākās neizmaksās jums dārgāk , kā pāris Eiro, tomēr dārgākās un glaunākās svilpes ar maināmu skaņas frekvenci izmaksās jums vismaz 10 Eiro. Un vēl ir iespējams arī novilkt Aplikācijas jūsu telefonam, kas arī spēj izdot skaņu ko jūs nemaz nedzirdat, bet jūsu mājdzīvnieks visnotaļ noteikti salēksies to izdzirdot un, tas, ko jūs viņam iemācīsit pēc šīs skaņas darīt jau ir jūsu rokās.

PS: vairāki cilvēki ir mums uzdevuši jautājumu, vai suņiem šī skaņa nekaitē, un atbilde ir – . Tas ir tieši tāpat, kā parastā svilpe cilvēka ausīm, kamēr netiek svilpts pie paša dzīvnieka ausīm, tikmēr skaņa tam nekaitēs!