Vistu inkubators

Vistu inkubatorsVistu inkubators, jeb vieta, kur iespējams perēt olas bez pašas vistas palīdzības ir ierīce, kas ir spējīga uzturēt pareizu mitrumu, temperatūru un pat apgrozīt šīs olas, lai mazie cālīši veidotos pareizi un šīm olām būtu daudz lielāks cāļu piedzimšana procents. Būtībā lai no olas izperētu cāli tam ir nepieciešams siltums, mitrums , to ir nepieciešams apgrozīt un vēl ir vajadzīga arī pareizā ola. Pretēji tam, ko domā lielākā daļa cilvēku, visas olas nemaz nevar tikt izperētas, jo vistai, lai izdētu tādu olu, kas var tikt izperēta ir nepieciešams blakus gailis, lai tas apsēklotu olu un pēc tam no tās varētu izšķilties cālītis.

Šādas ierīces, ir pieejamas dažnedažāda lielums un arī tas, cik daudz no šīm nepieciešamajām darbībām tās prot veikt attiecīgi noteiks tās cenu. Vismodernākie inkubatori ir spējīgi uzturēt vienmērīgu mitrumu, temperatūru un arī apgrozīt šīs olas gan vienā gan otrā virzienā, bet citi lētāki inkubatori spēs jums nodrošināt tikai temperatūru un par mitrumu un olu grozīšanu jūs paši būsit atbildīgi. Šādā inkubatorā jums jātur olas būs vismaz 30 dienas, kur tās būs jāgroza un tām būs nepieciešami pareizie apstākļi, lai šis cālītis sāktu attīstīties un pēc tam izšķiltos. Inkubatorā audzēt cālīšus ir daudz ērtāk un pārredzamāk, kā ļaut to darīt pašai vistai, jo tā var sākt perēt jebkurā vietā un cāļu skaits, kā arī veids nav paredzams, savukārt šajā mākslīgajā perētuvē jūs varat ievietot olas pēc savas sirds patikas un arī skaitu jūs daudz labāk varat kontrolēt. Inkubators ļauj jums olas daudz labāk pieskatīt un arī pašus cālīšus, kad tie sāk šķilties jums būs daudz veiklāk kontrolēt, lai tie nepazūd, vai, lai tie saņemtu pietiekami daudz ēdamo un augšanas apstākļi būtu daudz labvēlīgāki.

Arī paštaisīts inkubators var būt risinājums, kur jums būs nepieciešamas ierīces, kas būs spējīgas kontrolēt mitrumu, un temperatūru, bet par grozīšanu parasti atbildīgi būsit jūs paši un tas būs jādara pēc noteikta laika intervāliem un pareizā veidā.

Kopumā ņemot inkubatori ir viegls veids, kā papildināt savu vistu krājumu to darot kontrolētā un pārredzamā vidē, darot visu, kas nepieciešams veiksmīgai cālīšu attīstībai.